Sosyal Medya:

Email: canoglugrup@hotmail.com

Tel: 0(262) 754 12 10

Taş Ev Villa Yapımı Fiyatlandırma
Doğal Taş Ev Villa Yapının Niteliği
İki tür taş ev yapım tekniği vardır.

Bunlardan birincisi çelik veya betonarme iskeletli yapıldıktan sonra doğal ve suni taş kaplamalarla iç ve dış duvarların kaplanması şeklinde yapılmaktadır. Kısaca, betonarme ve/ya çelik karkas üzerine taş giydirme şeklindedir.

Diğer yapım şekli ise geleneksel yapım şeklidir ki, bu sistemde tüm iç ve dış duvarlar doğal taşlarla yapılmaktadır. Dış duvarlar 30 cm ile 50 cm kalınlığında, iç duvarlar ise 20-30cm kalınlığında doğal taşlarla yapılmaktadır.

İki yapım şeklinin en bariz farkı, iç alanlarda net kullanım alanı ile ilgilidir. Kaplama taş duvarlı villalarda, doğal taş duvar villalara göre daha fazla net alan sağlamaktadır.

Öte yandan; işin resmi prosedüründe taş ev villa yapılacak belediye / il özel idarelerde çoğunlukla 2 katlı taş villalarda yığma yapım tekniğinde müsaade edilip edilmemesi konusu bulunmaktadır. Bazı resmi kurumlar betonarme karkas sistem (betonarme olarak kolon-kiriş-döşemeli sistem) yapılıp akabinde kaplama veya duvarların taş duvar örülmesine müsaade ederken, bazı resmi kurumlar deprem yönetmeliği kuralları baz alındığı sürece 2 katlı yığma taş ev villa yapımına da müsaade etmektedir. Bu konuyu ilgili belediyesine sormanızda yarar vardır.

Tabiki doğal olarak kaplama sistem taş ev villa ile doğal taş duvarlı taş ev villa yapımında yukarıdaki resmi prosedürden kaynaklı yapım süresi ve yapım maliyeti değişmektedir.

Ortalama 200 m2 taş villa kaplama olarak anahtar teslim 3 ayda yapılabilirken, doğal taş olarak anahtar teslim 4 aydan önce tamamlanamamaktadır.

Ayrıca; bu iki sistem arasındaki en büyük fark taş malzeme farkı olup, bu da malzemenin nakliyesinden dolayı maliyeti artırmaktadır.

Doğal Taş Ev Villa Projelendirme
Firmamız mimari başta olmak üzere statik, elektrik, mekanik tüm projeleri kendi bünyesinde hazırlamaktadır.

Arsanızı satın aldıktan sonra veya varolan arsanızın belediyeden güncel imar durum belgesi, harita mühendisinden röperli aplikasyon krokisini ve jeoloji mühendisinden zemin etüt raporunu aldıktan sonra, hazır projelerimizden seçim yapıp, arsanızın imar ve fiziksel durumu, zevkiniz ve ihtiyaçlarınızla birlikte bütçeniz dikkate alınarak taslak projeleri hazırlanır. Onay vermenize müteakip belediye ruhsat projeleri hazırlanıp, belediyeden inşaat ruhsatı alınır.

Projelerimizde, bina yönlenmesinden taş seçimine, zemin temel durumundan pencere büyüklüklerine, çatı sisteminden çatı kaplamalarına, pencere kapı doğramalarından mutfak dolap tasarım ve renklerine, vitrifiye ve seramiklerine kadar her türlü seçimler müşterilerimiz tarafından yapılıp projeye işlenir. Böylece taş ev villa yapımına başlamadan önce çoğu detay çözülmüş olacağından bu süreçte ne kadar fazla detaya inilebilirse sonuç da o kadar güzel ve müşterilerimiz ve firmamızın içine sinmektedir.

Doğal Taş Ev Villa Fiyatlandırma (Anahtar Teslim)
Metrekare başına belirlediğimiz fiyat (3bin500tl),
Doğal taş duvarlar olarak yapılmış bir taş ev villa yapımı şu hizmetleri kapsamaktadır:

Resmi işler takibi (Vekaletname ile inşaat ruhsatına kadar tüm süreçlerin takip edilmesi)
Projelendirme (4’lü takım proje hazırlanması, mimari-elektrik-mekanik-statik, harita aplikasyon ve zemin etüdü)
Arsa tesviyesi ve hafriyat işleri (bina inşaat alanı maksimum 50 cm kazılıp, temel dolgu malzemesi olarak kullanılacaktır)
Temel ve taşıyıcı betonarme sistem iskeletin hazırlanması (Standart 50 cm temel yüksekliği, deprem yönetmeliğine uygun betonarme, kolon, kiriş ve döşemeler)
Doğal taş kullanımı ve duvar işçilikleri (Dış duvarlar 50 cm, iç duvarlar 30 cm kalınlığında)
Tüm tesisat işleri (elektrik tesisatı, temiz su, pis su tesisatı, klima tesisatı, sıcak su tesisatı, şömine çelik bacası, kanalizasyon tesisatı binanın 1 metre dışına çıkarılıp bırakılır)
Odalarda evin mimarisine göre şömine bacası ve standart şömine yapılması
Standart ahşap / çelik iskeletli çatı sistemi ve kaplamaların yapılması
Ahşap işleri (ahşap pencere ve kapılar, mutfak dolabı, tavan lambiri, ahşap korkuluklar ve pergole / veranda yapımı)
Bataryalar ve vitrifiye ürünleriyle birlikte seramiklerin yapılması
Salon için oda tipi split klima konulması
Doğalgaz olması durumunda kombi ve radyatörlerin yapılması

Doğal Taş Ev Villa Yapımı İş Teslim Süresi
Taş ev villa yapımında işin teslim süresi projeye, detaylara, iklim şartlarına, malzeme tedariğine  göre değişmekle birlikte inşaat ruhsatı alınmasından sonra ortalama 2-4 ay arası şeklindedir.

Proje sözleşmesi imzalandıktan sonra işin süreci ve süresini şu şekilde tanımlayabiliriz.

Resmi evrakların alınması ve harita, zemin etüdü çalışmaları (7-10 iş günü)
Taslak projelerin hazırlanması (7-10 iş günü)
Ruhsat projelerinin hazırlanması (21-30 iş günü)
İnşaat ruhsatının alınması (21-30 iş günü)
Ortalama 200 m2 taş ev villa inşaatın yapılması (60-120 iş günü)
Dolayısıyla; taş ev villada oturmayı planladığınız süreden en az 4-6 ay önce firmamızla yapım sözleşmesi imzalamanız uygun olacaktır.

Doğal Taş Ev Villa Yapımı Ödeme Şekli
Sözleşmenin imzalanması aşamasında %10 peşinat ile işe başlanır. Daha sonrasında hakediş usulü ödemeler şeklinde iş teslim edilir. Genelde, %10  peşinat, %25 ruhsat alındıktan sonra, %25 betonarme iskelet tamamlandığında, %25 çatı ve taş duvarlar tamamlandığında, kalan bakiye iş teslimi şeklinde çalışıyoruz.

Türkiye genelinde hizmet veriyoruz 
 
Daha detaylı bilgi için lütfen telefonla irtibata geçin 

0532 796 00 90